Konsolidace portal

+420 731 167 502 Volejte v po-pá: 8-18 hod

UniCredit Bank zahájila svoji činnost na tuzemském trhu 5. listopadu 2007. Vznikla integrací dvou úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. Od prosince 2013 UniCredit Bank v České republice a na Slovensku poskytuje bankovní produkty a služby pod jednotným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. UCB nabízí širokou škálu produktů pro firemní zákazníky, privátní a retailovou klientelu.

Na poli spotřebitelských úvěrů nabízí banka základní produkt Presto půjčku, který se dá použít na získání nových peněz, převedení úvěru nebo konsolidaci stávajících úvěrových produktů. Produkt nelze sjednat jinak než na pobočce a za poskytnutí úvěru si banka účtuje poplatek ve výši 1.500 Kč. Vedení úvěrového účtu a případnou mimořádnou splátku banka už žádným dalším poplatkem zatížené nemá. Co se týká parametrů produktu tak minimální doba splatnosti je 12 měsíců a maximální 96. Výše úvěrů se u standardních klientů pohybuje v rozmezí 30.000 – 600.000 Kč, při individuálním posouzení je možné získat až 1.000.000 Kč. Pokud je úvěr vyšší než 300.000 Kč, může banka vyžadovat přistoupení spolužadatele.

Samostatnou kapitolou je potom úroková sazba. Banka poskytuje na úrokové sazbě slevu ve výši 2% za aktivní využívání běžného účtu a za sjednání pojištění schopnosti splácet, které obsahuje pojištění proti úmrti, ivaliditě 3. stupně, ztrátě zaměstnání, pracovní neschopnosti a hospitalizaci. Další věc, která má vliv na úrokovou sazbu jsou odměny, které klient získává za řádné splácení, což znamená nejenom, že klient splácí včas, ale zároveň nesmí provést za celou dobu trvání úvěru mimořádnou splátku. Pokud klient dodrží tyto podmínky, může dostat odměnu ve výši až 240.000 Kč vyplacenou do 40 dnů od doplacení úvěru. Banka započítává i tuto odměnu do úrokové sazby, takže se prezentuje tím, že klient může získat úvěr s úrokovou sazbou již od 1,4%, znamená to ovšem, že klient využije všechny možné slevy, získá odměnu v plné výši a dle registrů bude bankou vyhodnocen tak, že mu poskytne nejnižší možný úrok, což je 2,6%. Dokud tedy klient nedá do banky žádost, vůbec nemůže tušit, s jakou úrokovou sazbu se dá v případě UniCredit Bank počítat.

Presto půjčku je možné získat ještě v jedné variantě a to je Presto půjčka určená na bydlení. U tohoto produktu si klient může půjčit až 1.000.000 Kč bez nutnosti zajištění nemovitostí, splácet může až 120 měsíců, avšak do 6 měsíců musí doložit doklady, které prokážou účel úvěru.