Konsolidace portal

+420 731 167 502 Volejte v po-pá: 8-18 hod

Česká spořitelna je největší českou bankou co do počtu klientů, kterých je zhruba 4,7 milionu. Je součástí rakouské skupiny Erste group. Na tuzemském trhu poskytuje všechny druhy finančních produktů a výjimkou nejsou ani spotřebitelské úvěry.

Česká spořitelna poskytuje klientům spotřebitelské úvěry se sazbou minimálně 4,9 %. I v tomto případě není problém sjednat na pobočce, z pohodlí svého domova online nebo dokonce po telefonu. Banka podmiňuje poskytnutí úvěru založením účtu, ze kterého je následně úvěr splácen a jehož vedení je zdarma. Při sjednání úvěrového produktu zaplatí klient poplatek 1 % z cílové částky, maximálně však 5 000 Kč. S dalším poplatkem se klient setká, pokud by chtěl provést mimořádnou splátku, i v tomto případě je výše poplatku 1 %. Co je na druhou stranu pro klienta pozitivní je fakt, že za řádné splácení je banka ochotna odpustit klientovi až 15 splátek. Novou půjčku klient může standardně získat od 20 000 až do 700 000 Kč se splatností od jednoho roku až na deset let. Individuálně dokáže banka poskytnout neúčelový úvěr až na 2 500 000 Kč.

V nabídce České spořitelny se setkáme se čtyřmi možnými produkty. Jedná se o novou půjčku, sloučení většího počtu půjček do jedné, převedení stávající klientovi půjčky za výhodnějším úrokem a produkt s názvem Peníze na klik, který je určen pro menší finanční rezervu a který má oproti ostatním produktům jiné podmínky. Maximální výše úvěru je totiž v tomto případě pouze 50 000 Kč, úroková sazba je 16,9 % a klient splácí měsíčně 5 % ze sjednaného limitu. Zároveň u tohoto produktu je možné vložit kdykoliv mimořádnou slpátku zdarma.

V oblasti spotřebitelských úvěrů stojí ještě za zmínku, že Česká spořitelna vytvořila program Moje zdravé finance, který klientům pomáhá s přehledností příjmů a výdajů a snaží se tak učit klienty zdravému hospodaření s financemi.